• Hviezdoslavov Kubín

• Tak tento pojem pozná azda každý, kto presedel nejeden týždeň v žiackych laviciach 📚.

Hoci sa zdá, že čoraz viac ubúda čitateľov v radoch mladších ročníkov, táto partia odvážlivcov z druhého stupňa nám ukázala, že ešte literatúre u nás tak úplne neodzvonilo Sú dôkazom, že máme deti, ktoré sa s ochotou a radosťou podujmú na prácu s textom, jeho naučenie sa i na svoje vlastné, osobité stvárnenie. Veľká vďaka a potlesk Vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili

Je však pravda, že zo školského kola môže postúpiť do obvodného len jeden súťažiaci, víťaz vo svojej kategórii. Veru, nebolo ľahkého rozhodovania - tak krásne sa počúvali všetci!

Napokon do vyššieho kola súťaže postupujú:

- kategória II. - poézia - Miška Vlčková, 5.A

- kategória II. - próza - Eliška Letková, 6.A

- kategória III. - poézia - Simona Sadleková, 8.B

- kategória III. - próza - Barbora Papíková, 8.B

Srdečne gratulujeme a držíme palce!

• Milí rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno - vzdelávací proces v škole darovaním 2% z dane!

• Chceli by sme Vás  poprosiť o pomoc formou poskytnutia 2% z Vašich  daní z príjmov nášmu Občianskemu združeniu – Rodičovské združenie pri Základnej škole. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Finančné prostriedky budú použité na:

·         skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole

·         skvalitnenie vybavenia školy

Mgr. Simona Klieštiková, riaditeľka ZŠ J. A. Komenského, Čadca

V priloženom tlačive nájdete už predvyplnené polia, ktoré stačí povypĺňať vašimi údajmi.

Údaje potrebné k poukázaniu 2 % z daní :

IČO:         42056608

Názov :   Rodičovské združenie pri Základnej škole, ul. Komenského  v  Čadci

Za vaše príspevky Vám vopred veľmi pekne ďakujeme!

• Vianočné trhy 🎁 a tvorivé dielne ✂

• Vianočné trhy neodmysliteľne patria k predvianočnému času aj v našej škole. Malí trhovníci predávali rôznorodý tovar - sviečky, mydielka, perníčky, vianočné ozdoby, hračky a nechýbalo ani občerstvenie. Po skončení boli pre žiakov pripravené rôzne aktivity kde si vlastnoručne vyrobili ozdoby na stromček, podľadnicu, naučili sa spievať koledy a mnoho ďalšieho...