• Organizačné pokyny pre ŠKD

• Dňa 4.9.2023 ŠKD nebude v prevádzke. Prevádzka ŠKD bude od 5.9.2023 len pre prihlásené deti elektronickou prihláškou.

Poplatok za pobyt v ŠKD je 20,- EUR mesačne za každé dieťa. Poplatok sa bude platiť bezhotovostným platobným stykom, ku ktorému rodičia dostanú samostatný oznam. Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD. Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku. Poplatok sa uhrádza podľa rozpisu platieb! Termíny sú prísne stanovené a nie je možné ich nedodržať!

Pravidlá pri výbere dieťaťa z ŠKD

-jeden zákonný zástupca žiaka 1.ročníka bude môcť si osobne prebrať dieťa z triedy len od 5.9.2023 do 15.9.2023 v akomkoľvek čase.

-od 18.9.2023 budú rodičia čakať dieťa pred budovou školy v dohodnutom pravidelnom čase

-záväzné odchody rodičia stanovia na začiatku školského roku v hodinových intervaloch cez EduPage alebo písomnou formou ( v slovníku) príslušnej vychovávateľke.

-v prípade zmeny oznámi zákonný zástupca písomne vychovávateľke formou zápisu v slovníku alebo cez EduPage do 10:00 hod daného dňa. Dieťa nebude uvoľnené z ŠKD na základe telefonátu, ani cez smart hodinky dieťaťa.

-z dôvodu nerušenej činnosti v ŠKD platia pre vyberanie detí tieto časové intervaly:

-po naobedovaní ( podľa rozvrhu detí)

-potom každú celú hodinu: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 pri hlavnom vchode.

-dieťa odchádza z ŠKD v doprovode zákonného zástupcu, ak po dieťa príde iný člen rodiny alebo poverená osoba, musí o tom zákonný zástupca písomne informovať vychovávateľku.

-ak dieťa odchádza samo, preberá právnu zodpovednosť rodič.

Ranný ŠKD bude v prevádzke od 5.9.2023. Do ranného klubu môžu deti prichádzať v čase od 6:30 do 7:30 hod. Vychovávateľky odovzdávajú deti vyučujúcim o 7:45 hod. Popoludní bude ŠKD v prevádzke do 17:00hod.

Odhlásenie dieťaťa z ŠKD v priebehu školského roka oznámia rodičia vychovávateľke písomne na odhlasovacom lístku najneskôr 3 dni pred ukončením posledného mesiaca, v ktorom žiak navštevuje ŠKD.

ŠKD sa riadi školským poriadkom, ktorý je zverejnený na stránke školy.

V prípade ak dieťa poruší pravidlá školského poriadku a nedodrží pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia, s ktorými je oboznámené na začiatku školského roka a taktiež pred každou mimoškolskou aktivitou, preberá zodpovednosť za následky rodič.

Rodič sa zaväzuje k zodpovednosti za prípadnú škodu, ktorú by jeho dieťa spôsobilo svojim správaním v ŠKD.